Profesionálne industriálne čistenie
Služby

Odkôrovanie stromov. V leste s poriadnym tlakom môžeme použiť tlakový čistič s 500 bar. Bez elektrickej energie.

Tak lesníci, ako aj horári či odborníci pôsobiaci v drevospracujúcom priemysle sa pri svojej práci môžu stretnúť s potrebou odstránenia kôry zo stromov. Podobná činnosť môže byť pritom technologicky, finančne aj časovo náročná, keďže tieto stromy sa väčšinou nachádzajú v ťažko dostupnom teréne, kde samozrejme nie je prístup k elektrickej energii. Tu Vám však prichádza na pomoc skúsená slovenská firma IB REIN disponujúca kvalitnými strojmi bez nutnosti pripojenia na elektrinu alebo vodný zdroj, čím sa šetrí čas aj peniaze. Stromy vieme navyše odkôrovať plne ekologický, vďaka čomu nie je znečisťovaná príroda, životné prostredie, ani nekontamunujeme spodnú vodu. V nasledujúcom článku Vám prezradíme, v čom podobné zariadenia vynikajú aj akým spôsobom môžu byť naše služby nápomocné rybárom a vodárom.

Aké zariadenia Vám pre odkôrovanie odporúčame?

Nielen za účelom odstraňovania kôry, ale aj nadbytočných konárov či odumretých haluzí z listnatých, aj ihličnatých stromov sú Vám v prvom rade k dispozícii naše profesionálne tlakové čističe s diesel pohonom. Tie dokážu zo stromu prakticky odstrániť respektíve otryskávať kôru prostredníctvom vysokého tlaku vody so značným prietokom a pri výkone až do 500 bar. Vďaka použitia vody je odstraňovanie mimoriadne ekologické a k prírode šetrné, keďže voda je prirodzená zložka prírody. Táto metóda je taká účinná a efektívna, že nie je nutné siahnuť po žiadnej chémii alebo inej umelej látky. Súčasťou všetkých strojov je taktiež vlastný benzínový motor, ktorý umožňuje nasávať vodu priamo z nádrže, nádoby alebo iného priestranstva, vďaka čomu nie je nutné ťahať so sebou aj vodu.

Naše čističe od známeho výrobcu strojov Kärcher sa dajú jednoducho transportovať z jednej lokality do druhej a, ako už bolo spomenuté, terén s horšou dostupnosťou im nerobí žiadny problém. Sú využiteľné v lesoch, na lúkach, na poliach a v blízkosti vysokohorských chát. Predstavujú tak veľmi flexibilné riešenie s pestrými možnosťami využitia v praxi. Popri odkôrovaní ich totiž oceníte taktiež pri čistení záhradných chodníkov, zámkovej dlažby, prípadne kanalizačného potrubia.

Silné tlakové čističe s benzínovým pohonom v našom portfóliu si vďaka svojej ekologickej stránke dokážu zároveň poradiť pri odstraňovaní výrazného znečistenia v blízkosti rybníka, jazera alebo vodnej nádrže využívanej za účelom rybolovu, prípadne pre potreby vodárenského priemyslu. Vďaka tomu ich rybári a vodári ocenia v rovnakej miere ako lesníci a drevári. Pokiaľ chcete zistiť o predaji a požičovni našich strojov viac aj získať podrobnejšie informácie o našich čistiacich a upratovacích službách, neváhajte sa na nás obrátiť.

Máte záujem o naše služby? Neváhajte nás kontaktovať!