Profesionálne industriálne čistenie
Služby

Čistenie suchým ľadom a pieskom

Čistenie suchým ľadom a pieskom. Mobilné čistenie suchým ľadom a mobilné pieskovanie

Čistenie suchým ľadom je efektívna forma odstraňovania silne zažratej špiny, ako oleje a iné veľmi silne priľnavé znečistenie. Zaujímavosťou tohto čitenia je fakt, že suchý ľad sublimuje. Znamená to, že sa mení z pevného skupenstva na plynné bez prechodu na kvapalné skupenstvo. Atmosferický tlak je konštantný. Sublimačná teplota je -78,5 stupňov. Vysledkom sú guličky s veľkosťou 3 mm (sneh oxidu uhličitého). Čistenie suchým ľadom nazývame aj otryskávanie. Odporučujeme na čistenie rôznych povrchov.


 
 
Otryskávaniu sa venujeme aj prostredníctvom pieskovania. Pieskovanie resp. čistenie pieskom je efektívna forma odstraňovania silne zažratej špiny, ako je hrzda, grafity. Systém tohto čistenia je veľmi jednoduchý. Potrebujete napojiť abrazívne médium na tlakový čistič, vymeniť trysky a nasadiť okuliare. Abrazívne médium má hranatý tvar, aby sa lepšie čistilo.

Mobilné čistenie suchým ľadom je profesionálnou aktivitou v oblasti čistiacich prác firmy IB REIN. Mobilné otryskávanie zmrazenými peletami suchého ľadu spočíva v našej schopnosti prísť rovno k zákazníkovi. Vďaka našej mobilnej otryskávacej technike vieme čistiť suchým ľadom olejom znečistené stroje, podlahy, povrchy z dreva, drevené trámy, výrobné linky, priemyselné lisy, motory áut a čiastočne aj hrdzavé povrchy.

Vyšším levelom čistenia suchým ľadom je agresívne otryskávanie suchým ľadom. Jedná sa o tú istú službu avšak dôraz na rýchlosť dopadu peliet na povrch je veľmi ráznejší. Vďaka robustným kompresorom vieme agresívnejšie čistiť povrchy suchým ľadom tak, aby sme z nich odstránili všetko znečistenie.

Mobilné pieskovanie je našou aktivitou v oblasti čistenia a renovácie podláh a povrchov. Pomocou mobilného pieskovania vieme tak isto ako pri suchom ľade prísť priamo k vám a vyčistiť vám pohľadový betón, murivo, odstrániť hrdzu z brán, plota alebo z korby nákladných áut. Pieskovanie je orientované aj na čistenie drevených chát, zrubov a drevených povrchov.

Firma IB REIN sa venuje aj citlivejším metódam pieskovania. Pieskujeme napríklad s orechovou škrupinkou alebo sódou. Práve pieskovanie sódou má veľmi dobrý efekt pri odstraňovaní graffitov, farebných kreácií z múrov alebo pri čistení priemyselných kuchýň.

Rozdiel medzi čistením suchým ľadom a pieskovanímSuchý ľad resp. guličky - sneh oxidu uhličitého používame na všetky povrchy v priemysle. Pieskovanie používame na veľmi silné povrchy znečistené od grafitov a hrdze.

Čistenie suchým ľadom, otryskávanie vodným lúčom a mobilné pieskovanie vykonávame pre nasledovné mestá a ich okolia: 
Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno.

 
Neváhajte nás kontaktovať