Služby

Čistenie parketovej, laminátovej, korkovej, drevenej a inej citlivej podlahy.

Podlahy vyrobené z citlivejších materiálov, akými sú napríklad laminát, parkety, korok alebo drevo si pre svoje čistenie vyžadujú špeciálny prístup, keďže čistiace prostriedky s vysokým obsahom chemických látok by ich mohli poškodiť. V spoločnosti IB REIN sme si tohto rizika plne vedomí, a preto Vám odporúčame vhodnejšie riešenia pre čistenie citlivých podláh. Naše profesionálne čistiace služby sú pritom dostupné vo väčšine slovenských miest a v ich bezprostrednom okolí.
 
Odporúčaný spôsob čistenia pre konkrétnu podlahu

Negatívne môže niekedy pri čistení pôsobiť aj voda alebo para, čo je príklad parketových podláh. Oveľa lepšou voľbou sú malé umývacie automaty vybavené mikrovláknovými valcami alebo parné čističe, na ktorých hadicu je nanesený ochranný návlek. Ak navyše chcete, aby Vaša parketová podlaha pôsobila ešte lepším dojmom, je možné podrobiť ju tiež voskovaniu a lešteniu.V prípade laminátových podláh Vás nesklamú parné čističe, ktorých teplota vodnej pary sa pohybuje okolo 120 °C. Ich pôsobenie sa dá zjemniť mikrovláknom, ktoré možno nasadiť na hadicu zvoleného stroja. Pre následné podčiarknutie lesklého vzhľadu podlahy z laminátu máte zas k dispozícii služby leštenia, voskovania a impregnácie.Na druhej strane tak korkové podlahy, ako aj linoleá sa vyznačujú jednoduchým spôsobom údržby. Naďalej je však zásadné vyhnúť sa pri nich agresívnym chemickým prípravkom, ktorých pH je príliš vysoké. Radšej pri korku a linoleu stavte na praktický parný čistič, prípadne klasický mop. Bonusom navyše môže byť voskovanie a natiahnutie polyméru, pod ktorého vplyvom bude Vaša podlaha pôsobiť estetickejším dojmom.

Čo sa týka drevených podláh, tie sa v praxi stávajú častou obeťou znečistenia vzhľadom k tomu, že nečistoty sa na nich ľahko usádzajú. Odstrániť ich možno s pomocou parných čističov, tentokrát už bez návleku z mikrovlákna. Ich výhodou je, že sa zaobídu bez použitia chemických látok a popri čistení plnia navyše aj dezinfekčnú funkciu. Okrem čistenia drevenej podlahy Vám vieme tiež zabezpečiť jej leštenie a impregnáciu.
Máte záujem o naše služby? Neváhajte nás kontaktovať!